Simple Czech (Jednoduchá čeština)

Text napsaný ve stylu „easy czech

Kopie - _58804148_czech_mapAutor od stránka věřá, že je lidská povinnost před Búh pomáhat pro potřebný. A to všem bez rozdíl od púvod, rasa a náboženství. Stránka není primárně v čeština, protože je určena pro uprchlíci, kteří mají mezinárodní prvo na azil. Tito lidé jsou v největší ohrožení a jejich počet nemúžá nechat naše svědomí klidné. Tito lidé utíkají z místa konflikty, nebo oblasti katastrofi, nebo od politické perzekuce. Dnes jsou to například Syřani, Iráčani, Afghánci a Pákistánci z oblasti vzájemné hranice, Indové z okupovaný Kašmír, Somálci, Libyjci, muslimové z Barma i z Krymu anektovaný pro Rusko. Stránka je zaměřena především na musliští uprchlíci s právo na azil, protože právě muslimové tvoří absolutně nejvíce z oběti od současný konflikt v Sýrie a jsou ohroženi na život ze strana od místní vláda, od zahraniční milice, od IS a od další skupiny (jen za poslední 6 měsíce zabila vládní vojska od diktátor Asad 7894 z civilisti a tzv. Islámskí stát 1131). Je samozřejmost, že azilant je azilant bez ohled na náboženská víra a mi bi měli bít soucitní se všichni bez rozdíly.
Ekonomická migrace je druhá věc, která je přirozená jako lidstvo samo. Podléhá přísnější regulace a společnosti mají právo se jí do určitá míra bránit. Nepředstavováme si, že se v případ ta dnešní ekonomická migrace jedná o útěk za „život bez práce“, nebo „višší plat“. Spíše je to útěk z otrocká práce, kdy vídělek nestačá ani na jídlo a bidlení, útěk ze život bez možnost vzdělání, léčba pro svoje děti, dokonce i dětské nucené práce atd. Tato migrace vicházá zejména ze subsahraská Afrika, odkud utíkají křesťané, muslimové, animisté…všichni bez rozdíl.

V případ uprchlíci s nárok na azil, kteří tvořá například aktuální migrační vlna ze Sýrie, je naše morální povinnost pomoci pro oni nezpochibnitelná. Země jako Jordánsko a Turecko přijali a hostí miliony od uprchlíci a kapacity tam a možnosti jsou na hranice od udržitelnost. Malá část od uprchlíci míří i do další země: několik desítki tisíc jsou v Řecko a Itálie, kterí na oni nebili připravený a nezvládají proceduri pro azil a mezinárodní ochrana, stejně jako integrace a zabezpečení pro životní potřebi.

Proto míří část dále do západní a severní Evropa, která je nejvispělejší nejen v ekonomika, ale i v kultura a společenská svoboda. Jako Češi se sami nepovažujáme za víchodní Evropa – ale je-li to fakt, musíme to dokázat, že se tak budeme i chovat.


Jak múžete pomoci i vi? (odkaz)


A) Vilepšit obraz ČR a Češi ve svět (Chcete-li tento obraz také vilepšit, sdílejte na anglické/arabské fóra a diskuze)

B) Motivovat azilanty, abi to zkusili v Česko. Nejen, že to múže alespoň trošičku snížit nápor na jiné země, ale je zde další hlubší mišlenka: Lidé se nejvíce bojí to, co neznají, nebo považují sví negativní předsudki a extrémi za znalost od celek. Například z emigranti, nebo i z muslimové, se bojí lidé nejvíce tam, kde oni moc nejsou, a naopak tam, kde mají osobní zkušenost, taková předsudečná xenofobie a strach není. Dobře je to vidět třeba v rozdíli mezi západní a víchodní Německo, kde je západ s velkí komunity z emigranti a muslimové, mnohem tolerantnější, než víchod. I v Česko to začíná fungovat, když lidé nestojí proti „odosobněná hrozba z cizina“, ale najednou vidí rodina na nádraží, nebo stojící u odstavený autobus, vidí matka, otec, dvě malí děti v ošuntělé oblečení, shánějící pleny… nevidí to, od co se bojí, ale spíše to u oni vžene slzi do oči a změní postoj.

C. Povzbudit a podporovat neziskové organizace a motivovat ty, kteří bi mohliazilantúm nějak pomoc. Doplňená česká verze má motivovat lidi u nás, abi bili hrdí na svá pomoc, nebo na snaha pomoct a zároveň i zvíšit národní hrdost. A to díki to, že budeme lidi, se kterí chtějí ostatní žít, že chtějí bít součást od naše společnost, která viznává svoboda přesvědčení a rovnost bez rozdíl z etnickí púvod. Hrdost, že si utečenci vibírají právě naše země, co dokazujá, že nejsme uzavřená, zaostalá, nepřející a pro ostatní svět odpudivá společnost.


Tento web není financován z veřejné zdroje, z žádná nezisková organizace, charita, nebo sdružení ani politická strana nebo hnutí. Vešekerí čas, náklady a úsilí pro vznik a propagace tento web jsou dosud v dobrovolný charakter: z volný čas a ze soukromé prostředki. To samozřejmě nevilučujá podpora pro neziskové organizace, politici a vládní úřady, nebo spolupráce s oni.

Reklamy